Search The Query
Search
מכבסה

6 טיפים לביקור יעיל יותר במכבסה

ביקור במכבסה או חדר הכביסה של הבניין או המעונות זה לא הפעילות האהובה של אף אחד. עם זאת, ישנן דרכים להפוך את הביקורים האלה למהירים, קלים וחסכוניים יותר. הנה ששת הטיפים שיחסכו לכם זמן וכסף ויתנו את התוצאות הטובות ביותר.

  1. חסכו בזמן: מיינו את הכביסה בבית

אם ממיינים את הכביסה בבית חוסכים זמן, וזה גם נוח יותר כי יש לכם יותר מרחב עבודה בבית מאשר לבלות זמן בשירות מכבסות בנתניה . כך תגיעו למכבסה מסודרים יותר ותוכלו מיד לתפוס מכונה ולהתחיל בכביסה.

השתמשו בציפיות של הכריות או בשקי כביסה צבעוניים כדי למיין את הכביסה לכביסה לבנה וצבעונית.

דרך נוספת לחסוך בזמן היא להכין כסף קטן מראש. לעתים קרובות לא תמצאו מכונת פריטה שעובדת, ורוב הסיכויים שלחבריכם למכבסה לא יהיה כסף קטן לפרוט לכם. הגיעו מוכנים!

  1. חסכו בכסף: הביאו אבקת כביסה מהבית

אריזות אבקת הכביסה החד-פעמיות הנמכרות במכבסות עולות יותר מפי שניים ממה שיעלה לכם להביא מהבית, אז קחו איתכם אבקת כביסה ושאר חומרים.

בעוד שמיכלים גדולים של חומר ניקוי הם לרוב משתלמים יותר, אין צוריך להיסחב עם מיכלים גדולים לכל ביקור במכבסה. אם אתם מעדיפים פורמולה של אבקת כביסה, השתמשו בכף המדידה כדי להביא כמות מדויקת המספיקה לכביסה שלכם בשקית פלסטיק אטומה קטנה. אתם יכולים להביא נוזל או ג'ל כביסה או מרכך במיכל פלסטיק קטן עם מכסה הדוק.

לחלופין, אפשר לקנות אבקת/ג'ל כביסה ומרכך בקפסולות המתאימות לכביסה אחת. תשלמו קצת יותר עבור כל כביסה, אבל הן מאוד נוחות, ובכל מקרה הן יהיו יותר זולות מאשר לקנות אבקה ומרכך במכבסה. במה מומלץ להשתמש במכבסה האוטומטית? רק אתם יודעים מה חומר הניקוי המתאים לכם ביותר.

  1. שמרו על הבגדים שלכם: בדקו את מכונת הכביסה והמייבש לפני השימוש

לפני שתניחו את הבגדים על מכונת הכביסה או המייבש, וודאו שהמשטח נקי. במקרה הטוב, תכתימו את הבגדים בשאריות דביקות של אבקת כביסה ומרכך. במקרה הרע אתם עלולים להכתים את הבגדים באקונומיקה שתהרוס אותם לצמיתות. תמיד כדאי להביא איתכם סמרטוט או מגבת ישנה ולתת ניגוב מהיר על מכונת הכביסה או השולחן המתקפל. תמיד צריך לבדוק גם את מתקני האקונומיקה האוטומטיים כדי לוודא שהם ריקים ויבשים. אם לא, השתמשו במגבת נייר כדי לספוג את כל שאריות האקונומיקה. אם המכשיר מוכתם, מלוכלך או לא תקין, היו אדיבים ונקו אותו, או לפחות הודיעו על הבעיה למנהל.

בדקו גם בתוך המכונות. אף פעם אין לדעת מה האדם האחרון השאיר במכונת הכביסה או במייבש. לא כולם מתחשבים. ייתכן שתמצאו שפתון שנשאר בכיס ונפל במייבש או במכונת הכביסה. מוטב להשקיע כמה שניות נוספות כדי לבדוק מאשר לשאת בתוצאות.

אתם עשויים גם להיתקל בבגדים שנשכחו. גרב אדום אחד עלול להפוך מכונה מלאה בבגדים לבנים לוורודים. הוציאו את הבגדים שימו אותם במיכל האבידות והמציאות של המכבסה.

טיפ אחרון: שימו לב להגדרות המחשב לפני שאתם מפעילים את המכונה. הדבר האחרון שאתם צריכים זה מכונה מלאה בהלבשה תחתונה עדינה העוברת תכנית שטיפה במים חמים ומחזור סחיטה אגרסיבי שהאדם האחרון לפניכם הגדיר.

  1. חסכו בכסף: השתמשו במייבשי כביסה בחוכמה

לפני שאתם מפעילים את המייבש, וודאו שהפילטר נקי. כך תמנעו שריפות והבגדים שלכם יתייבשו מהר יותר, מה שיחסוך לכם כסף. השתדלו למצוא מייבש חם מכיוון שמייבש כביסה שהוא כבר חם ייבש את הבגדים מהר יותר.

נערו כל בגד בזריזות לפני שהוא נכנס למייבש. הבגדים יתייבשו מהר יותר ועם פחות קמטים. וודאו שהכל נכנס למייבש לפני שאתם מפעילים אותו. פתיחה וסגירה של הדלת הן ביזבוז של זמן וחום.

עכשיו שהשקעתם את כל הכסף והזמן הזה בבגדים שלכם, וודאו שהם גם חוזרים הביתה נקיים ויבשים. הביאו איתכם שקית ניילון גדולה שתגן על הכביסה שלכם במקרה של גשם בדרך הביתה.

  1. שמרו על השפיות: השתמשו באפליקציות כביסה לטלפונים חכמים

אפליקציות כביסה לטלפונים חכמים ומכשירים ניידים אחרים יעזרו לכם למצוא מכבסה ולתרגם הוראות כביסה ויתנו טיפים מועילים לטיפול בכתמים. מכבסות הן המקום המושלם להשתמש בטיפים האלה.

דוגמה אחת לאפליקציית כביסה שהיא חובה היא טיימר כביסה, המאפשר לכם לעשות סידורים או להתרכז במשהו אחר בזמן שהמכונה פועלת. האפליקציה מחזירה אתכם למכונה כשמחזור הכביסה מסתיים, ובכך מונעת אסונות כגון מישהו שמחליט לזרוק את הבגדים הנקיים הרטובים או היבשים שלכם על הרצפה.

  1. שמרו על הסביבה: חשבו ירוק

אם ברצונכם לצמצם את טביעת הרגל האקולוגית שלכם במכבסה, בחרו במכונת כביסה בעלת פתח קדמי במקום פתח עילי, מכיוון שהיא משתמשת ב-50 אחוז פחות מים. יש להפעיל תמיד מכונה מלאה (זו גם דרך טובה לחסוך כסף). בחרו חומר כביסה אקולוגי והשתמשו במים קרים ככל האפשר.

ותרו על המייבש, קחו את הבגדים הביתה ותלו אותם לייבוש. אם אתם בכל זאת משתמשים במייבש, קפלו או תלו את הבגדים ברגע שהם יוצאים כדי להפחית קמטים ולדלג על הגיהוץ מאוחר יותר.

שתפו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!