חפש בשאילתה
לחפש
Image
  • Home
  • ליסינג מימוני לעסקים

ליסינג מימוני לעסקים

עסקים רבים קטנים כגדולים, משתמשים יותר ויותר בשנים האחרונות באפשרויות של פתרונות ליסינג מימוני לעסקים.

היתרון המרכזי של ליסינג מימוני לעסקים , טמון בעיקר בהחזרי מס הכנסה, בתנאי שהרכב כמובן משמש אותנו לצורך העסק, והוא בעצם מה שנוהגים לכנות בשפה החשבונאית הוצאה למען הכנסה.

כאשר אנו משלמים מידי חודש את הסכום בעבור הליסינג מימוני לעסק שלנו, את אותו סכום ניתן לקזז במס הכנסה היות ומדובר בהוצאות מימון, שכן גוף כמו מס הכנסה, לוקח את הליסינג המימוני לעסקים בתור הלוואה בגין קניית רכב. מדוע? משום שהרכב בתום התקופה של החוזה עובר לחזקת העסק, ועל כן רשאי לניכוי בגין הוצאות המימון (ההלוואה).

גם את הוצאות הפחת החודשיות בגין הרכב ניתן לנכות במס הכנסה.

יש לציין כי בתקופה הזו אשר העסק לקח על עצמו עסקה של ליסינג מימוני לעסקים , הוא אחראי לרכב בצורה מוחלטת, מביטוח שנתי מקיף ועד טיפול במקרה של תאונה, החלפת שמנים וכדומה. פתרון נוסף מלבד להתחייב לליסינג מימוני לעסקים הוא הליסינג תפעולי.

אם עסק מחזיק רכב בשיטת ליסינג תפעולי, הוא עדיין חייב בתשלום חודשי לחברת הליסינג כמובן, אשר אותו מס הכנסה רואה בתור השכרה, וגם הוצאה זו ניתן לנכות ממס.

במסגרת עסקת ליסינג תפעולי, לא רשאי המשתמש ברכב לעבור מספר של קילומטרים בשנה (הנקבע מראש על ידי חברת הליסינג) ואם חרג ממנו, הוא חייב בתשלום נוסף מעבר לתשלום הקבוע בחוזה.

למרות עובדה זו,  לליסינג התפעולי מספר יתרונות. העיקרי שבהם מכונה מיקור חוץ. מה זה אומר? כאשר אנחנו בוחרים בעסקת ליסינג תפעולי, אנחנו לא אחראיים על הטיפול השוטף ברכב, ויש להתייחס אל עסקה זו, כאילו שכרנו קבלן משנה שיהיה אחראי על ציר הרכבים של העסק או החברה. הדבר מקל על החברה בכך שחוסך ממנה כאב ראש מיותר, היות והיא או אף אחד מטעמה צריך להתעסק ברכבים בהיבט של טיפולים, רישוי שנתי, חידוש הביטוח, ובמקרים של תאונות.

בכל אחד מהמקרים לעיל חברת הליסינג היא זו שמטפלת בנושא הרכבים, ואין לחברה כל נגיעה במה שקשור לטיפולים ולביטוח של הרכב.

מעבר לעובדה שהדבר מקל על החברה בכך שהיא לא צריכה לשלם למוסכים או לשכור טכנאים שיטפלו ברכבים שלה, היא לא צריכה להעסיק קצין רכב או אדם מטעמה שיטפל בנושאים הללו ובכך חוסכת בכסף וכח אדם מיותר.

כך שאם יש בעיה עם רכב מסוים, פשוט מצלצלים לחברת הליסינג והיא דואגת לספק רכב חלופיים במקום הרכב איתו יש בעיה כזו או אחרת.

שתפו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ליסינג מימוני לעסקים - בלוג waecdirects