Search The Query
Search
Image
  • Home
  • אפונה בלוג אופנה

אפונה בלוג אופנה

ישנם בלוגים רבים בנושא אופנה הסוקרים ענייני אופנה, לבוש וטרנדים. אופנה כמובן זהו נושא רחב וכל בלוג בוחר להתעסק בתחומים מסוימים של אופנה, למשל יש בלוג אשר יבחר להתמקד באופנת כלות ובלוג אחר שיבחר להתעסק בהנעלה או אביזרים. חלקם של הבלוגים בנושא אופנה מגיעים לרמות גבוהות ביותר, הן מבחינת איכות התוכן, הן מבחינת העיצוב והן מבחינת התמונות, הרי איך אפשר לדבר על אופנה בלי תמונות. אחד הבלוגים המוצלחים בתחום האופנה בארץ הוא אפונה בלוג אופנה. אמרתי שזהו אחד הבלוגים המוצלחים בתחום האופנה בארץ מכיוון שהוא בשפה העברית אך הבלוג עוסק גם בנושאי אופנה בינלאומיים. הבלוג נכתב על ידי בחורה בשם דר אשר פשוט חייה את עולם האופנה והיא גם מדגמנת את פרטי האופנה השונים המוצגים באתר.

אז מה בעצם הופך את אפונה בלוג אופנה לאחד הבלוגים המוצלחים ביותר בתחום האופנה בשפה העברית?

ראשית כל אלו התכנים של הבלוג אשר נכתבים בסגנון כתיבה אישי וברמה גבוהה. בכך אפונה בלוג אופנה שונה מהרבה בלוגים אחרים בהם התוכן הוא בדרך כתוב ברמה נמוכה ומכיל 150% טקסט פרסומי. דר כותבת בסגנון אישי ומציגה בגדים ואביזרי אופנה.  עוד אספקט של התוכן הוא ההתמדה, דר כותבת את הבלוג עוד משנת 2008  ומאז היא מקפידה לעדכנו באופן קבוע. הסגנון האישי של דר בא לידי ביטוי בכך שכל מה שהיא עוברת בחייה האישיים מופיע בבלוג בהקשר האופנתי, כמו למשל ההיריון של דר המלווה בפוסטים על אופנת היריון או החופשות שלה בחו"ל.

אפונה בלוג אופנה הוא בלוג עממי המציג פרטי אופנה עממיים אשר כל אחד מאיתנו יכול ללמוד. אין מדובר בפרטי אופנה הזויים אשר רואים רק על הקאט ווק של תצוגות האופנה בפריז אלא אופנה עכשווית המתאימה לכל אחד מאיתנו. כמו כן אין מדובר באופנה המוצגת על ידי דוגמניות אנורקטיות עם יותר מידי פוטושופ אלא אופנה הפונה לאדם הממוצע.

הבלוג מעוצב היטב והוא מכיל את המינון הנכון בין טקסט לבין תמונות. התמונות כולן הן ברמה גבוהה ואיכותית. איני יודע מיהו הצלם המוכשר אך מדובר בתמונות פשוטות מצד אחד אך עם זאת בעלות איכות גבוהה ואמירה אמנותית.

אפונה בלוג אופנה זכה לאזכורים רבים בתקשורת המודפסת ובאינטרנט ואף הוכתר בעבר לאחד מחמשת הבלוגים הטובים ביותר בישראל בתחום האופנה. הבלוג אף זכה לאיזכורים במגזינים בינלאומיים. כל מי שרוצה לדעת איך מתלבשות הישראליות ומהם הטרנדים העכשוויים מומלץ לבוא לבקר באפונה בלוג אופנה.

אופנה – אז והיום

בעבר כאשר מותג חדש או דגם חדש של בגד היה יוצא לאור, הדרך הפופולארית ביותר דרכה היינו שומעים עליו הוא מפה לאוזן.

לא היה את המדיות העכשוויות כמו רדיו, טלוויזיה, אינטרנט וכדומה אשר יעזרו למעצב להחדיר את הבגד, הקולקציה או המותג לשוק.

ההתפתחות של מותגים רבים הייתה נעצרת, ובכך היינו יכולים לעבור מעיר אחת לאחרת או ממדינה אחת לאחרת ולראות צווי אופנה שונים לחלוטין.

כאמור, בשנים האחרונות התפתחו מאוד כל ערוצי התקשורת החזותית, בין אם מדובר בעיתונות, טלוויזיה או אינטרנט, ובכולם תפס תאוצה עולם הפרסום.

אנו עדים היום לשלל פרסומות בכל מיני גוונים או בכל מיני אופנים.

בימים שלנו, כאשר מותג אופנה מעוניין לפרסם את הקולקציה האחרונה שלו, הוא בדרך כלל שוכר פרזנטור או פרזנטורית שידגמנו את פרטי האופנה שלו, אותו דוגמן או דוגמנית בדרך כלל ייחשבו גם למפורסמים, ולכן שילוב המוניטין של אותם דוגמנים מפורסמים, מאפשר לעלות ולהעצים את המוניטין של אותו מותג האופנה.

דרך נוספת אשר אנו עדים לה בשנים האחרונות של פרסום מותגי אופנה, הוא שילוב של בגדים מקולקציות ומותגים מסוימים באירועים ובהשקות המתפרסמים בטלוויזיה או בשאר אמצעי התקשורת. הצגה של בגד מסוים אותו לובשת דוגמנית להשקה מיוחצנת, או לאירוע כלשהו ואותו זמן היא מצטלמת ונותנת קרדיט לאותו מעצב אופנה או מותג אופנה. לעתים, אף ניתן לראות תופעה דומה ברשתות החברתיות בה סלבס מודים לאותו מותג אופנהאופנה על שנתן להם בגד מתנה ומצטלמים איתו.

מדיה נוספת אשר התפתחה בשנים האחרונות היא כמובן ערוץ האופנה. ניתן לראות כיום בערוץ האופנה את מיטב המעצבים ואת תצוגות האופנה החשובות בעולם, דבר שלא היה קיים עד לפני עשרים שנה.

בערוץ זה, מקבלים חשיפה מגוון רחב של מעצבי אופנה, אלה יכולים להציג לכל העולם את הקולקציות החדשות שלהם לעונה הקרובה, את קווי האופנה החדשים שלהם ובאמצעות כך לקבל פרסום והכרה.

לאחרונה נשמעה ביקורת כלפי ערוץ האופנה, על כך שהוא מציג אך ורק דוגמניות רזות, דבר שנותן דוגמא רעה לנערות בגיל ההתבגרות.

לאור אותה ביקורת החלו לשלב באחרונה דוגמניות מלאות וכאלה שלא נמצאות על סף האנורקסיה – טרנד שהולך וגובר בשנים האחרונות בקרב מעצבי אופנה.

כל זאת לא מנע מהערוץ להיות המדיה מספר אחת בתחום האופנה.

כדי להיות תותחים בתחום האופנה כדאי להתחיל קורס קוסמטיקה מקצועי

לימודי עיצוב אופנה

יש לך משיכה לצבעים, בדים, טקסטורות?

עומד/ת בכל בוקר שעה מול הארון ומתבלט/ת איזה הופעה להפציץ היום?

מכור/ה לתצוגות אופנה?

כנראה שהעתיד שלך מצוי בעולם האופנה וכדי להיכנס אליו בצורה המקצועית והנכונה לך ביותר ולהבין בדיוק לאיזה כיוון מתאים לך ללכת אנו ממליצים לך בחום להירשם עוד היום ללימודי אופנה מקצועיים.

המסלול שלנו מספק לימודי עיצוב אופנה מעשירים, ממצים וממוקדים שיסייעו לכם לצאת אל עולם האופנה האמיתי ולהשתלב במהירות בתעשיית האופנה. יש כל מיני נישות אליהן אפשר לפנות אחרי שלומדים עיצוב אופנה. יש את אלה שרוצים להגשים חלום ומעוניינים להיות מעצבי אופנה, אחרים רוצים להשתלב בתעשיית הטלוויזיה כמלבישים או תדמיתנים ויש כאלה שמעדיפים להיות בצד שמייצר את הפריטים. תחום האופנה הוא עולם ומלואו ומאפשר לכל אחד ואחת מכם למצוא את הכיוון שהכי מתאים לכם מבחינה אישיותית, יצירתית והגשמתית.

אז מה לומדים בלימודי אופנה?

הלימודים משלבים תוכן עיוני ופרקטיקה מעשית. שני עולמות אלו בסופו של דבר יביאו אתכם להפיכת בד או אריג לכדי יצירת אופנה אמנותית בהתאם לויז׳ן, לתרבות, להגשמה המאפיינים אתכם ובהתאם לרצונות המימוש שלכם. בכדי להגיע לשלב זה, עוברים בדרך קורסים רבים ומגוונים בהם לומדים מושגים שונים בעולם האופנה, אביזרי אופנה, סטיינלינג ועוד. אחד הקורסים הבסיסיים ביותר אותם לומדים בלימודי עיצוב אופנה הוא קורס רישום וציור. בכדי להפוך למעצב/ת אופנה מצליח/ה יש ללמוד כיצד ״להניח״ את הרעיון על הדף בצורה מושלמת. מרעיון שנמצא בראש, הרעיון הופך לציור ורק אז מתחילים את תהליך התפירה וההתאמה של הבגד.

לימודי עיצוב אופנה
לימודי עיצוב אופנה

בנוסף בקורס עיצוב אופנה לומדים גם על:

  • קורס תפירה- אין לימודי עיצוב אופנה שלא משלבים כמה קורסי תפירה. קורסי תפירה מתבססים על לקיחת בדים מסוגים שונים והפיכתם לגזרות שלמות המתאימות למידה אותה אתם מעוניינים ליצור. בקורס תפירה לומדים טכניקות בסיס וטכניקות מתקדמות בכדי לתפור שלל גזרות.
  • תולדות האומנות – בקורס זה לומדים תיאוריה וכך נחשפים לסגנונות אופנה שונים. קורס זה מספק השראה ויצירתיות עתידיים.
  • קורס אקססוריז – אופנה היא לא רק בגדים, היא גם כל מה שמסביב. תיקים, תכשיטים, כובעים, נעליים הם חלק בלתי נפרד מהמראה השלם ובכדי ליצור אותו חייבים ללמוד כיצד לשלב את האביזרים הללו בשלל סגנונות.

כמה זמן לומדים?

משך ההכשרה תלוי במסלול שבו אתם בוחרים. יש אנשים שבוחרים לקחת קורסים בודדים שנפרסים על כמה חודשים בלבד בעוד לימודי תואר בעיצוב אופנה נמשכים בין 3-4 שנים, תלוי במסגרת.

מה צריך?

בכדי להתקבל למסלול עליכם להיות בעלי תעודת בגרות מלאה, בחלק מהמסגרות לעבור מבחן פסיכוטכני ולהגיש תיק עבודות אישי. השלב הבא לרוב יהיה ריאיון אישי.

שתפו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!