שמירה ושחזור פרגולה

שמירה ושחזור של פרגולה

גזיבו או פרגולה לחצר האחורית הם ללא ספק נכס מוערך עבור רבים. כל מה שנדרש זה קצת טיפול ותחזוקה כדי לשמור על פרגולה באיכות גבוהה לאורך זמן. אם אתם מחפשים דרכים לתחזק או לשמר פרגולה ולשמור על איכותה עוד שנים רבות, הנה כמה טיפים בסיסיים שיכולים לעזור.

שמירה על פרגולה

באופן מסורתי, פרגולות בנויות מעץ ארז שהוא חזק ויכול להימשך שנים רבות. עם זאת, בהיותם מבנים חיצוניים, הרוח, השמש והגשם יכולים לגבות את מחירם על הפרגולה. ומכיוון שאין לנו דרך לשלוט על האלמנטים, לדאוג ולשמור על הפרגולה שלך תהיה הדרך היחידה להשאיר את המראה שלה ולהגדיל את אורך חייה.

כיצד לנקות פרגולה

ניתן לנקות את העץ המעובד של כמעט כל סוגי הפרגולות מעץ עם אותם מוצרים המשמשים לניקוי המרפסת או הדק של הבית. יהיה זה נבון להימנע משימוש במכונות כביסה על פרגולות מעץ שכן הדבר עלול לפגוע בעץ.

פרגולות מצופות ויניל (Vinyl) הן כמעט ללא תחזוקה. עם זאת, במקרה שהם אכן זקוקות לניקוי, השתמשו בסבון עדין ומים.

כיצד להחיל חומר אוטם חסין למים על פרגולה מעץ

פרגולות מעץ עשויות מעץ מעובד ועמיד כמו ארז או אורן. ארז אדום למשל, מכיל שמנים טבעיים המונעים התפשטות חרקים וריקבון טבעי, ובמקביל עוזר לשמור על הברק החיצוני והמרקם של העץ.

ניתן לשפר ולשמר את צבעה הטבעי של פרגולה על ידי ציפוי העץ באיטום חסין למים – לכה שקופה המשפרת את עמידות מזג האוויר.

ככל שעץ מתיישן הוא משנה את צבעו, ומשיג מראה כפרי יותר עם חלוף הזמן. כאשר מורחים את חומר האיטום, יש לקחת בחשבון את כמות הבליה הדרושה. מומלץ להחיל את חומר האיטום כל שנתיים או ארבע כדי לשמור על מראה רענן.

כיצד לבחור חומר איטום

למידע מפורט על בליה, בקשו מסוחר הפרגולה לפרטים אודות העץ וכיצד צבעו עשוי להשתנות עם בליה.

וודאו כי העץ מצופה בחומר איטום בכדי למנוע אפילו את הנזק הקל ביותר כולל עיוותים וסדקים.

חומרי איטום זמינים במותגים רבים ושונים, כך שהסוחר יהיה האדם הטוב ביותר לקבל ייעוץ לגבי מותגים אשר יתאימו בצורה הטובה ביותר לפרגולה מסוימת ויסייעו לשמור עליה במצב חדיש.

כיצד למרוח צבע אקרילי על פרגולה

כשזה מגיע ל בחירת סוג הצבע עבור פרגולה, צבע אקרילי הוא הטוב ביותר שכן הוא עמיד בפני מזג אוויר ועמיד לאורך זמן.

הזמן הטוב ביותר למריחת הצבע על בסיס השמן הוא בעונות היובשות ביותר כאשר הלחות נמוכה מאוד. צביעה בזמן זה תבטיח כי בעוד שהצבע מתייבש, חלקיקי המים לא נלכדים בתוך הצבע היבש והופכים אותו לשברירי לאורך זמן.

שחזור פרגולה ישנה

ניקוי פרגולה מוזנחת ידרוש לא מעט עבודה. עם זאת, בעבודה צעד אחר צעד אפשר כמעט להחזיר פרגולה ישנה למצב המקורי.

כיצד להסיר עפר וצבע ישן מפרגולה

ראשית השתמשו במברשת זיפים כדי להעיף את כל הלכלוך היבש והצבע הסדוק מהפרגולה. מכיוון שרוב הפרגולות עשויות מעץ הקפידו לא לקרצף יותר מדי, שכן הדבר עלול לפגוע במרקמו הטבעי של העץ.

וודאו שהחלק של העץ מוחלק על ידי הסרת שבבי עץ רופפים. השתמשו במלטשת קלה מאוד כדי לאזן את שטח העץ. זה צריך להיעשות באטיות מאחר ושיוף יתר על ידי העץ עלול לפגוע במשטח בשריטות מכוערות.

כיצד להסיר טחב וכתמים

בדקו אם קיים טחב וכתמים, בהם יש לטפל מיידית. טחב יכול להרוס מראה של פרגולות. ניתן להסיר טחב באמצעות תמיסה קלה של אקונומיקה ומים.

מהדקים חלודים וברגים יכולים להכתים את פני הפרגולה ולהפוך את העץ למראה תעב. שטפו את הכתמים והחליפו את המהדקים והברגים במידת האפשר.

לאחר הסרת הכתמים במידת האפשר, יש לנקות את הפרגולה מלכלוך בעזרת מברשת. הסירו את הפסולת שעלולה להיאסף ליד החריצים בקרשי העץ.

כיצד לשטוף פרגולה

השלב הבא הוא להשתמש בצינור ולשטוף את המשטח בתערובת של מים ואקונומיקה. השתמשו בסבון עדין בכדי לנקות את האזור במידת הצורך.

לאחר שהפרגולה נקייה, וודאו שהיא יבשה לחלוטין לפני שתמשיכו בעבודת הצבע.

כיצד למרוח צבע אקרילי ואיטום מים

הפרגולה תנצנץ לאחר מריחת שני שכבות של צבע אקרילי על בסיס שמן ואחריו איטום למים. לרוב, פרויקט השיקום שלכם בטוח ישתלם כשהפרגולה שלכם נראית נהדרת וכמו חדשה.

המשיכו בעבודה הנכונה וקחו לעיתים זמן לבדוק את הפרגולה אם מדובר בבלאי, נזקים מבניים, פלישת חרקים וצבע יבש. תקנו את הבעיות באופן מיידי כדי למנוע נזק נוסף. עם תחזוקה נאותה, הפרגולה תישאר כנכס היקר ביותר בחצר האחורית שלכם במשך שנים רבות.

שתפו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

שמירה ושחזור של פרגולה - בלוג waecdirects