חפש בשאילתה
לחפש
Image
  • Home
  • נובאק ג'וקוביץ'

נובאק ג'וקוביץ'

נובאק ג'וקוביץ' הינו טניסאי סרבי אשר מדורג כיום במקום הראשון בעולם עליו הוא שומר מזה כ-55 שבועות ברציפות ובסך הכל דורג במקום הראשון 156 שבועות, מה ששם אותו במקום השישי בכל הזמנים. נובאק ג'וקוביץ' נולד בבלגרד, בירת סרביה, במאי שנת 1987 אך למרות היותו סרבי הוא מתגורר כיום במונטה קרלו שבצרפת.

נובאק ג'וקוביץ' התחיל את הקריירה המקצוענית שלו בשנת 2003 ועד היום צבר סך פרסים של 82 מיליון דולר במהלך הטורנירים שבהם השתתף, נתון שמדרג אותו במקום השני בכל הזמנים בטבלת הטניסאים המשתכרים הגדולים בהיסטוריה. ג'וקוביץ' זכה עד כה בתשעה טורנירי גראנד סלאם, שאלו הם ארבעת הטורנירים החשובים בסבב הטניס העולמי וכוללים את אליפות אוסטרליה הפתוחה, אליפות ארצות הברית הפתוחה, טורניר וימבלדון וטורניר הרולאן גארוס בצרפת.

מעבר לכך יש לג'וקוביץ' עוד 45 זכיות בטורנירי סבב כאשר 4 מהם הם זכיות בטורניר המאסטרס העולמי ובאמתחתו גם מדליית ארד אחת מהמשחקים האולימפיים שנערכו בבייג'ינג בשנת 2008, שם זכה במקום השלישי בטורניר היחידים כאמור.

נובאק ג'וקוביץ' המכונה נולה בפי אוהדי טניס רבים ידוע בתור שחקן טניס משעשע כאשר בין היתר הוא מגיע לעיתים למשחקים מחופש, כאשר בין היתר הוא גם ידוע בכישרון שלו לחקות טניסאים אחרים מסבב הטניס העולמי כאשר ברפרטואר שלו ניתן למצוא חיקויים לקולגות שלו כמו רפאל נאדאל, רוג'ר פדרר, אנדרי רודיק, טניסאי העבר האגדי ג'ון מקנרו ואף חיקוי של מריה שארפובה.

לג'וקוביץ' קשר טוב עם ישראל כאשר במרץ השנה עבד בצמוד עם שגרירות ישראל בבלגרד כאשר הוא עצמו תורם מכיסו וגם השגרירות הישראלית תורמת מהתקציב שלה לשיקום גן ילדים אשר נהרס כליל כתוצאה משטפונות שפקדו את העיר.

באירוע חנוכת המבנה נכחו כל עובדי השגרירות אשר התנדבו להיות מלצרים, כאשר ג'וקוביץ' מצידו דאג שכולם יניפו באירוע את דגל ישראל וישירו הבה נגילה, מחווה אשר ריגשה את עובדי השגרירות.

למרות שהוא אינו חי כיום בסרביה מולדתו מקפיד נובאק ג'וקוביץ' להישאר בקשר עם בני ארצו כאשר מחווה זו היא רק אחת מיני רבות שעשה לעמו, והוא גם נוהג לבקר בבלגרד לאחר זכיות בטורנירים משמעותיים.

https://www.youtube.com/watch?v=u2plnVfLr_c

שתפו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

נובאק ג'וקוביץ' - בלוג waecdirects