חפש בשאילתה
לחפש
  • Home
  • לומדות להורדה

לומדות להורדה

לומדות הן כלי חינוכי חשוב מאוד לכל הגילים ובאמצעותן ניתן להעביר הדרכות, לאמוד את רמת התלמיד לפני ואחרי השימוש בלומדה והכול בצורה אינטראקטיבית נוחה ונעימה. לעתים אפילו, כמו בלומדות לילדים, הלומדות הן בעצם משחק חינוכי. לומדות נמצאות בשימוש נרחב במערכת החינוך אך לא רק, גם בעולם העסקים ישנו שימוש בלומדות.

גם בבית ניתן לעשות שימוש בלומדות, רשת האינטרנט מלאה במגוון רחב של לומדות להורדה אותן ניתן להתקין במחשב הביתי ואפילו גם בטאבלטים למיניהם. הורים רבים מחפשים אחר לומדות להורדה מתוך הבנה שחינוך הילדים הוא לא רק בבית הספר, גם להורים ישנה אחריות על חינוך הילדים ובהחלט ניתן להשתמש לשם כך בלומדות. ישנן לומדות להורדה היכולות לשמש כתגבור ותוספת לחומר הנלמד בבתי הספר וישנן לומדות להורדה היכולות לתת העשרה לילדים מעבר לחומר הנחמד בבתי הספר. ישנם גם ילדים בעלי יכולות גבוהות איתם ניתן להתקדם בעזרת לומדות להוראה לרמה גבוהה יותר ממה שהם לומדים כרגע בבתי הספר.

 

ללומדות ישנם יתרונות רבים בתהליך הלימוד אך מעבר ליתרונות הכללים של לומדות ישנו יתרון גדול במיוחד ללומדות להורדה – הן מאפשרות גמישות רבה בתהליך הלימוד. ניתן ללמוד באמצעותן מעבר לשעות הלימודים בבתי הספר פשוט מתי שרוצים. ילדים יכולים להשתמש בלומדות לאחר הכנת שיעורי הבית, כאשר הם משחקים עם חברים, לפני השינה או ואפילו בסופי שבוע וחופשים. זוהי דרך מעולה להעסיק את הילדים וללמדם תוכן חינוכי בעת ובעונה אחת.

ישנן לומדות להורדה בנושאים שונים וניתן למצוא אותן בקלות באינטרנט ובעזרת שימוש במנועי החיפוש. אך לפני הכול עליכם לחשוב אילו לומדות את רוצים לתת לילדים שלכם, יש לשקול זאת מבחינת הנושא ומבחינת הרמה. אולי תרצו לתת לילדיכם לומדות בנושא מתמטיקה, זה דבר מומלץ מאוד אך יש לשים לב שהלומדה מתאימה לרמתו של הילד. יתכן שלומדה מתקדמת מידי במתמטיקה רק תיצור אצל הילד תסכול, יש להתקדם ברמות באופן מדורג. לימודי מתמטיקה הם רק דוגמה אחת ניתן למצוא לומדות בנושאים שונים החופפים ללימודים בבתי הספר כמו למשל לומדות בנושאי קריאה ברמות שונות, לומדות ללימוד אנגלית, לומדות בנושא פיסקה, לומדות לנושאי יהדות ועוד. לא כל הלומדות עוסקות במקצועות שלומדים בבתי הספר, ישנן לומדות בעלות ערך חינוכי מהמעלה החשובה שאינם משתייכות למקצועות הסטנדרטיים, כמו למשל לומדות ללימוד נושאים של זהירות בדרכים או לומדות המסבירות על החשיבות של צחצוח שיניים לדוגמה.

 

עד עכשיו התייחסתי אך ורק ללומדות להורדה עבור ילדים אך ישנם גם לומדות לקהל מבוגר יותר, מבין המבוקשות ביותר הן הלומדות להכנה לפסיכומטרי וגם לומדות ללימוד שפות זרות ברמה גבוהה.

https://www.youtube.com/watch?v=ghjKDbVU7d0

שתפו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

לומדות להורדה - בלוג waecdirects