חפש בשאילתה
לחפש
Image

המקור

המקור הינה תכנית תחקירים אשר משודרת בערוץ 10 משנת 2009 ועד היום. התכנית המקור נכנסה למשבצת של השידור של ״שישי״ אשר הייתה מהדורת סוף השבוע של ערוץ 10, ומנחי התכנית, עופר שלח ורביב דרוקר עברו להנחות את תכנית המקור, אשר חלק ממרכיביה הם מרכיבי התכנית ״שישי״.

תכנית המקור זכתה בשנת 2011 בפרס תכנית האקטואליה הטובה ביותר בישראל לאותה שנה, פרס זה ניתן לה על ידי האקדמיה לטלוויזיה. עופר שלח שהנחה לצד רביב דרוקר את התכנית עד שנת 2013, הוחלף על ידי העיתנואי רזי ברקאי בעקבות בחירתו של עופר שלח לכנסת מטעם מפלגת יש עתיד של יאיר לפיד.

מנחי תכנית המקור

רביב דרוקר- מנחה את התכנית מיומה הראשון על המרקע במאי 2009, דרוקר הוא חתן פרס סוקולוב לעיתונות אלקטרונית לשנת 2011 והוא בוגר תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב.

דרוקר החל דרכו כעיתונאי בעיתון מעריב, שם שימש כתב לענייני נדל״ן ותשתיות, ולאחר כן ככתב מדיני.

בשנת 1998 התמנה לכתב המדיני של גלי צה״ל ובמקביל הנחה את התכנית מה בוער.

החל משנת 2003 משמש ככתב פוליטי בערוץ 10 ולפני תכנית המקור הנחה את מהדורת ״שישי״.

עופר שלח- הנחה את המקור לצד דרוקר מיומה הראשון על המרקע, במהלך שירותו הצבאי שירת שלח בחטיבת הצנחנים, שם עבר את כל שרשרת הפיקוד מתפקיד מפקד כיתה ועד תפקיד מפקד פלוגה במילואים. שלח לחם במלחמת לבנון בתור סגן מפקד פלוגה והוביל מבצעים רבים.

במסגרת שירות מילואים בתור מפקד פלוגה איבד את עינו כתוצאה מפגיעת מטען צד בלבנון והוכר בתור נכה צה״ל. שלח היה עיתונאי ופרשן ספורט ואף הנחה תוכניות בערוץ הספורט כאשר באותו זמן הוא כותב למעריב, בלייזר ולידיעות אחרונות טורים בעיתון. בשנת 2006 עבר לערוץ 10 שם הגיש את מהדורת שישי ולאחר מכן את המקור עד בחירתו לכנסת בשנת 2013.

רזי ברקאי- עיתונאי ישראל, אשר נולד בחולון בשנת 1949, גם הוא כמו שלח שירת במהלך שירותו הצבאי בחטיבת הצנחנים והיה מפקדם של בנימין נתניהו ושאול מופז.

ברקאי החל את דרכו העיתונאית בעיתון ״דבר״ ובקול ישראל ברדיו ולאחר מכן עבר לערוץ הראשון ולשדר בגלי צה״ל ואף הנחה את תכנית הרדיו מה בוער לפני רביב דרוקר. רזי החליף את עופר שלח בשנת 2013 לאחר שזה נאלץ לפרוש מהנחיית התכנית. חלק מהתחקירים הבולטים של תכנית המקור היו סדרת תחקירים נגד שר החוץ לשעבר וחשיפת מסמכים וראיות בתיקו, תחקיר אשר ניסו לדחות את שידורו באותם ימים. תחקיר כנגד שר התיירות לשעבר סטס מסז׳ניקוב בדבר תקצוב פסטיבל סטודנטים בעקבות רומן עם סטודנטית.

https://www.youtube.com/watch?v=suuyrw3sk78

שתפו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

המקור - בלוג waecdirects