חפש בשאילתה
לחפש
Image
  • Home
  • בשר מעובד

בשר מעובד

לאחרונה הוציא ארגון הבריאות העולמי הודעה לכלל הציבור כי בשר מעובד מסרטן והוא אינו בריא למאכל אדם. רבים חושבים כי ארגון הבריאות העולמי טען כי האכילה של בשר מעובד היא אינה בריאה כלל וכי יש להמנע ממנו באופן גורף אך ההנחיה מדבר על צריכה יום יומית של בשר מעובד בתור כזו שאינה בריאה כך שאכילה של בשר מעובד אחת בכמה זמן היא בסדר. בעולם כיום קיימת תפיסה כי העיבוד של בשר ושכל כל מאכל באשר הוא היא אינה בריאה וזוהי אינה הדרך בה האדם אמור לאכול אותו. חוקרים רבים סבורים כי הדרך בה יש לאכול בשר היא כמה שפחות לבצע בו תהליכי עיבוד שכן אם מסתכלים כמה מאות שנים אחורה, זוהי הצורה בה אבות אבותינו היו אוכלים את הבשר, שלא נדבר על האדם הקדמון. אותם חוקרים טוענים כי אבולציונית האדם אינו מסוגל לעכל בשר מעובד והתהליכים שעברו המזונות עדיין לא תואמים לתהליכי האבולוציה באדם שעדיין לא התפתחו. לכן דרך אגב, מחלות רבות מיוחסות לאורך החיים שלנו ולתזונה בפרט.

נחזור להודעה של ארגון הבריאות העולמי בדבר הבשר המעובד. ההודעה אם כן שעוררה הדים רבים בקרב הציבור בעולם וכמובן גם בישראל כנראה תרמה רבות לטרנד ההולך וגובר של צמחונות וטבעונות בשנים האחרונות, כאשר המובילים של הדרך חיים הזו עכשיו גם עתידים להשתמש בהודעה הזו ובמחקרים שעליה הם מבוססים על מנת להניע אנשים מצריכת בשר אם לאו דווקא ממניעים הומניים אז ממניעים בריאותיים.

בישראל קיבלו את ההודעה בדעות חלוקות כאשר סקר שנערך בקרב ישראלים לאחר שחרור ההודעה מגלה כי מעל למחצית מהישראלים יצמצמו את כמות הבשר אותה הם צורכים, כאשר מחצית מהם חושבים שההמלצה היא מוצדקת. רק שליש מהישראלים אשר נחשפו לידיעה טענו כי ארגון הבריאות העולמי מגזים בדבריו וכי הם אינם מתכננים להמעיט בכמות הבשר אותו הוא צורך, בעוד אחוז אחד מכלל הנשאלים בסקר טענו כי הם בכלל מתכוונים להגדיל את כמות הבשר אותו הם צורכים בעקבות ההודעה של ארגון הבריאות העולמי.

https://www.youtube.com/watch?v=mj-b6sU3CM0

שתפו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

בשר מעובד - בלוג waecdirects